17.05.2017 MÜTEAHHİT ÖĞRENCİ BULUŞMALARI

IMG_9314

• İMSİAD, MÜTEAHHİT-ÖĞRENCİ BULUŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR…
• MUSTAFA ANDIÇ ÖĞRENCİLERLE DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI…
• ANDIÇ:, HATA ORANINIZI AZALTMANIN AZ BİLİNEN YOLU ORTAKLIK KURMAKTIR…
• ANDIÇ: TÜRKİYE’DE YATIRIMCI OLMAK ATEŞTEN GÖMLEK GİYMEKTİR…
• ANDIÇ: NİTELİKLİ KENTSEL DÖNÜŞÜM, NİTELİKLİ MÜTEAHHİT VE NİTELİKLİ MÜHENDİSLERLE OLUR…
BURSA – İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Altınış İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi Mustafa Andıç, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) öğrencileri ile bir araya geldi.
İMSİAD, Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ile imzalanan protokol kapsamında üyelerini öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Bursa Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile bir araya gelen Mustafa Andıç, öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.
Bursa Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. İlker Fatih Kara ve İnşaat Bölümü Öğretim Üyelerinin de katıldığı söyleşide konuşan Andıç, “Sizler inşaat mühendisliği mesleğini seçmekle doğru bir karar verdiniz. Eskimeyen, bereketli ve geniş çalışma alanları olan böyle özel ve değerli bir meslek seçtiğiniz için sizleri tebrik ederim. Birçok iş yapma tercihi şansınız olduğu bu meslekte tek bir iş üzerinde yoğunlaşıp uzmanlaşmanızı öneririm.” dedi.
TÜRKİYE’DE YATIRIMCI OLMAK ATEŞTEN GÖMLEK GİYMEKTİR
Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide konuşan Mustafa Andıç şunları söyledi: “Elbette tahsil ve diploma çok önemli. Bununla birlikte bakış açınızın farklı olması, büyük fotoğrafı görebilme yeteneğiniz ve vizyoner duruşunuz da size büyük katkı sağlayacaktır. Bilgi çağında yaşıyoruz ve bilgi konusunda asla kanaatkar olmamalıyız. Sadece teknik konuları bilmeniz yetmez buna ek olarak muhasebe, pazarlama, satınalma, finansman, kamu ile ilişkiler ve doğru iletişim kurabilme becerisi gibi konularda da kendinizi geliştirmelisiniz. Ancak unutmayınız ki, Türkiye’de yatırımcı olmak ateşten gömlek giymektir”
İnşaat mühendisinin verdiği teklifin, sırf düşük bir fiyat verildiği için bir usta veya kalfanın teklifi ile kıyaslanabildiğini belirten Andıç, “İnsanların doktora kıyasla daha düşük fiyatlı olan bir çıkıkçıya gitmeyi akıllarından bile geçirmezlerken, konu inşaat olunca bu yanlışın bir