15.04.2017 “KENTSEL DÖNÜŞÜM FORUMU” İNŞAAT DÜNYASINI BİR ARAYA GETİRECEK…

IMG_7784

IMG_7787

• “KENTSEL DÖNÜŞÜM FORUMU” İNŞAAT DÜNYASINI BİR ARAYA GETİRECEK…
• 18 NİSAN’DA “NASIL BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM” SORUSUNA CEVAP ARANACAK…
• İMSİAD BAŞKANI GÖKÇADIR: KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUSUNU TÜM DİNAMİKLERLE BİRLİKTE ELE ALACAĞIZ…

BURSA – İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği, (İMSİAD) Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile birlikte 18 Nisan’da organize edeceği ‘Nasıl Bir Kentsel Dönüşüm?’ konulu Forum öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kentsel dönüşüm konusunu gündemde tutmak için yoğun çaba sarf eden İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır ve Yönetim Kurulu üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile birlikte 18 Nisan’da düzenleyeceği ‘Kentsel Dönüşüm Forumu’ öncesi Divan Otel’de düzenlenen bilgilendirme toplantısında basın mensuplarının karşısına çıktı.

Düzenlenecek Forumda kentsel dönüşüm konusunda Bursa’nın bütün dinamiklerini bir araya getireceklerini ifade eden İMSİAD Başkanı Gökçadır, “18 Nisan Salı günü, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında gerçekleştireceğimiz Forum, Bursa Büyük Şehir Belediyemiz, Bursa Ticaret ve Sanayi Odamız ve İMSİAD iş birliğinde düzenlenecek. Sabah 9.30 ‘da başlayıp Akşam 17.30’ da sona erecek programda BTSO Üyeleri, İMSİAD üyeleri, Akademik Odaların Üyeleri, Akademisyenler, Mahalle muhtarlarımız, Kentsel Dönüşüm yapan ya da planlayan site yönetimleri, ilgili vatandaşlarımız yer alacak” dedi.
“HERKESİ BİR ARAYA GETİRECEĞİZ”
Gökçadır konuşmasını şöyle sürdürdü: “Amacımız, her türlü siyasi ve ticari kaygıdan, rant kavgasından arınmış, Bursalının yaşam standartlarını nasıl yükseltiriz, geleceğe nasıl bir Bursa inşa ederiz konusunda doğruları aramak, bir türlü ivme kazanamayan kentsel dönüşüm en sağlıklı nasıl yapabilir, nasıl hızlandırabiliriz konusunda yöntem aramak. Forum’da her konuşmacı, kurumu adına doğru bildiklerini samimi şekilde açıklayacak, dinleyiciler sorular soracak cevaplar verilecek. Herkes birbirini anlamaya çalışacak ve ortak bir sağlıklı yöntem geliştirilmeye çalışılacak. İnşallah başarılı oluruz. Herkes küçük bir adım atarsa neden olmasın. Gerekirse ikinci, üçüncü forumlar yaparız. Yeter ki bu ciddi konuda bir doğru görüş ve yöntemde uzlaşma şansı görünsün.”
“BİRİNCİ OTURUM AKADEMİK BAKIŞA SAHNE OLACAK”
Sabah programını daha çok Akademisyenlere ve akademik bakışa, öğleden sonraki programı ise daha çok uygulamacılar ve uygulamalara dönük olarak planladıklarını söyleyen Gökçadır, “Program sabah 9.30’da açılış konuşmaları ile başlayacak. Daha sonra Moderatörlüğünü Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı’nın yaptığı ‘Nasıl Bir Kentsel Dönüşüm?’ başlıklı sabah oturumu başlayacak. Bu oturumda; Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi Başkanı Sevilay Çetinkaya, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Albayrak, Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Can Şimşek, Bursa Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Beyhan Bayhan, Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adem Doğangün, DENİZBANK Konut ve Taşıt Finansmanı Grup Müdürü Hakan Varol, Uzman Sosyolog ve Yerel Yönetimler Uzmanı Fatih Ören, Kentsel Dönüşüm Hukuku Uzmanı Avukat Murat Saraç konuşacak” dedi.
“İKİNCİ OTURUM YEREL YÖNETİCİLERİ AĞIRLAYACAK”
Öğleden sonraki oturumla ilgili bilgi veren Gökçadır, “Öğleden sonraki oturumda ise moderatörlüğümüzü köşe yazarı, Gazeteci, yerel medya-siyaset ilişkileri uzmanı ve Bursa Gazeteciler Vakfı Başkanı Ahmet Emin Yılmaz yapacak. Bu oturumda ise Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Osmangazi ilçesi Kuruçeşme Mahallesi Muhtarı Hatice Temel, BTSO 18. Komite Başkanı Mehmet Atmaca, İMSİAD Başkan Yardımcısı Mustafa Andıç bilgilendirme yapacak. Bu programın hemen ertesi günü de Rising City Bursa 2017 Gayrimenkul Fuarımız ile Bursa İnşaat Fuarı 2017, 15. Yapı, İnşaat Malzemeleri Fuarımızı açacağız. Yani önümüzdeki haftayı bizler İnşaat Haftası olarak tanımlıyoruz” diye konuştu.