16.06.2017 İMSİAD GELENEKSEL HUZUR EVİ İFTAR YEMEĞİNDE BÜYÜKLERİMİZLE BULUŞTU

IMG_8500

IMG_8552
BURSA’DA HUZURLU İFTAR

İMSİAD GELENEĞİ BOZMADI

ADİL GÖKÇADIR: “BÜYÜKLERİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ”

BURSA – İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) 4. Geleneksel İftar Yemeğini Ali Osman Sönmez Huzurevi’nde gerçekleştirdi.

İftar yemeğine Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Polat, akademik oda başkanları, kamu kurumu yetkilileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, İMSİAD üyeleri ve huzur evi sakinleri katıldı.

İftarda konuşan İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gökçadır, “İMSİAD olarak belki de gerçekleştirdiğimiz en anlamlı etkinlik, geleneksel hale getirdiğimiz, büyüklerimizle beraber düzenlediğimiz iftar programı” dedi.

Büyüklere saygılı olmanın hem toplumsal hem de dini bir vazife olduğunu söyleyen Gökçadır, “Sevgi ve saygı, büyükler ve küçükler arasındaki uçurumu kaldırır. Toplum birbirini daha iyi anlayabilecek hale gelir” dedi. Gökçadır, şöyle devam etti: “Bizleri büyüterek, bugünlere gelmemizi sağlayan büyüklerimizin yanında olmak, onların yüzlerini güldürmek, bizim en önemli görevimizdir.”

Ramazan ayının birlik ve beraberlik içinde düzenlenen iftar programlarıyla daha da anlam kazandığını ifade eden Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Polat ise, “Bizleri değerli büyüklerimize bir araya getiren ve bu anlamlı organizasyonu düzenleyen Adil Gökçadır ve İMSİAD ailesine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İMSİAD üyeleri iftar yemeğinde huzur evi sakinlerinin ihtiyaçlarını giderecek hediyeler vererek, yaklaşan bayram öncesi huzur evi sakinlerinin yüzünü güldürdü.