04.04.2018 İMSİAD’DAN VERİMLİ BİR FUAR ZİYARETİ DAHA
  • İMSİAD HEYETİ UNICERA’YA ÇIKARTMA YAPTI

BURSA- İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD),  İstanbul Yeşilköy’de bulunan Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı İstanbul-Seramik Banyo Mutfak Fuarı (UNICERA) Fuarına katıldı.

CNR EXPO Fuar Merkezinde düzenlenen fuara İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç ve beraberindeki üyeler katıldı. İMSİAD heyeti fuar temasları çerçevesinde önceki dönem Başkanı Namık Ziya Mescioğlu’nun Biani markasının standı ile diğer Bursalı firmaların standlarını ziyaret etti.

UNICERA fuar temasları ile ilgili İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, “UNICERA Fuarı, sektöre yön veren 1.000’in üzerinde markanın ev sahipliğini yapıyor. İMSİAD olarak fuarlara büyük önem verdiğimizi her seferinde vurgulamaktayız gerek iletişim ve etkileşim ağının genişletilmesi açısından, gerekse yeni tasarımları, firmaları yerinde görmek açısından fuarlar kritik etkinlikler” açıklamasını yaptı.

Fuar ile ilgili gözlemlerini açıklamaya devam eden Başkan Andıç şunları kaydetti, “Seramiğin küresel oyuncuları fuara akın etti. Başta, dünya sıralamasında seramik üretiminde baş aktör ülkeler olarak gösterilen İtalya, İspanya, Almanya olmak üzere, Portekiz, Mısır, Hindistan, Çin, Tayvan, Sırbistan ve İran’dan gelen firmalar, UNICERA’da yeni ürün ve modellerini sergiliyorlar. Burada bir kez daha gördük ki, yerli firmalarımızın küresel oyuncular olma yolunda ilerlemelerinden memnuniyet duyuyoruz” şeklinde konuştu.

İnşaat sektörünü ilgilendiren ticari ve kültürel etkinliklerin hemen hemen hepsinde yer almaya çalıştıklarını belirten İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Andıç, yakın gelecekte yapacakları faaliyetleri arasında Bursa’daki gayrimenkul ve inşaat fuarlarını ve Katar’da düzenlenecek olan gayrimenkul fuarını işaret etti.