29.09.2016 İMSİAD, BOZBEY’İ ZİYARET ETTİ

BURSA- İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) yönetimi, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a nezaket ziyaretinde bulundu.

3 Eylül 2016’da gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul’la göreve gelen İMSİAD Yönetim Kurulu, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı makamlarında ziyaret etti.  Ziyaretlerde İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gökçadır’ın yanı sıra İMSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Andıç, Murat Evke, Serkan Savu, Ahmet Tahtalı, Gürol Ferik, Burak Coşkun, Hüseyin Kul ve İlyas Gökhan Kalaycıoğlu  yer aldı.

GÖKÇADIR: DEPREM GERÇEĞİNİ HATIRLATMAK ZORUNDAYIZ

İMSİAD Başkanı Gökçadır, ziyaretlerdeki amaçlarının ilişkileri sıcak tutmak olduğunu kaydetti. İMSİAD’ın Bursa’nın en büyük ve en nitelikli STK’ları arasında yer aldığını belirten Gökçadır, “Dernek olarak önceliğimiz kentsel dönüşüm. Bunu kamuoyuna anlatmak için gayret gösteriyoruz. Hepimizin yakından hissettiği bir deprem gerçeği önümüzde duruyor. Depremi her zaman hatırlatmak zorundayız. Eğer bunu yapamazsak vebal altındayız. Gerekli yasal düzenlemelerin hayata geçmesi, vatandaşların bilinçlenmesi ve şehirlerimizin sağlıksız yapı stokundan arınması için çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.

Gökçadır, İMSİAD içinde çok deneyimli müteahhitlerin yer aldığını belirterek yardımcı olmak ve destek vermek için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını vurguladı.

BOZBEY: KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN GERÇEKLEŞMESİNİN TEK BİR YOLU VAR

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de, kentsel yenilemenin yasal bir zemine oturtulmadığı sürece gerçekleşemeyeceğini dile getirdi. Dönüşümün rantın çok yüksek olduğu bölgelerde gerçekleştiğini ifade eden Bozbey, şöyle devam etti: “Bu işin gerçekleşmesinin tek bir yolu var: Hasılat paylaşımı modeli. Hasılat paylaşımı yasalaştığında kentsel yenileme daha hızlı organize edilebilir.”

TÜRKYILMAZ: MUDANYA’NIN ANAYASASINI HAZIRLIYORUZ

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ise Mudanya’nın yarınını planladıklarını aktardı. Mudanya’nın tarihi yapısını koruyacak ve mağduriyetleri sıfıra indirecek bir planlama yapmayı hedeflediklerini söyleyen Türkyılmaz, “Yaptığımız çalışma Mudanya’nın anayasası olacak. Mudanya’ya şu anda müthiş bir talep var. Çok yakında müteahhitlerin yaşadığı sıkıntıları da sıfıra indireceğiz” ifadelerini kullandı.

Ziyaretlerin sonunda İMSİAD Başkanı Gökçadır ve yönetimi tarafından Bozbey ve Türkyılmaz’a İMSİAD flaması takdim edildi.