27.09.2016 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BURSA İL MÜDÜRÜ EYÜP GÜL’Ü ZİYARETİMİZ

BURSA – İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD), Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ile Bursa Tapu ve Kadastro IV. Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

3 Eylül 2016’da gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul’la göreve gelen İMSİAD Yönetim Kurulu, ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda, İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gökçadır ve beraberindeki heyet, ilk olarak Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünü ziyaret etti. Çevre Şehircilik İl Müdürü Eyüp Gül ile bir araya gelen İMSİAD heyeti, ardından da Bursa Tapu ve Kadastro IV. Bölge Müdür Vekili Feridun Yörük ile sektörün sorunlarını masaya yatırdı.

GÖKÇADIR: ŞEHRİMİZİN VE SEKTÖRÜMÜZÜN GELİŞİMİ İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞMALIYIZ…

İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır, yaptıkları bu ziyaretlerin amacının şehrin ve sektörün sorunlarını dile getirmek ve çeşitli iş birlikleri üzerinde durmak olduğunu belirtti. Yeni dönemle birlikte kentsel dönüşüm çalışmalarına ağırlık vereceklerini ifade eden Gökçadır, “İki kurumumuzla da daha önce hep iş birliği içerisindeydik bundan sonra da bu iletişim aynı şekilde devam edecek. Şehrimizin ve sektörümüzün gelişimi için hep birlikte çalışmalıyız. Şehir olarak öncelikle doğru bir kentsel dönüşüm ile birlikte, yeşil alanlara, geniş caddelere ve meydanlara ihtiyacımız var.  Bunların gerçekleşmesi adına çalışmalarımızı ve uyarılarımızı yapacağız. Bu doğrultuda herkesle iş birliğine açığız” şeklinde konuştu.

GÜL: İMSİAD KENTSEL DÖNÜŞÜM’DE FARKINDALIK OLUŞTURUYOR…

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Eyüp Gül de İMSİAD’ın Bursa’da önemli işler başardığını ve yaptıkları çalışmalarla sektöre ivme kattığını belirtti. Gül, “İMSİAD özellikle yaptığı çalışmalarla kentsel dönüşüm konusunda farkındalık oluşturdu. Bursa’da yavaş yavaş kentsel dönüşüm konusunda güzel örnekler oluşmaya başladı. Bu projeler arttıkça devamı gelecek ve sadece Bursamıza değil ülkemize örnek olacak dönüşümler gerçekleşecektir. Bizler de İMSİAD ile birlikte ortak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 2017 yılının ortalarında yeni binamızla birlikte daha güzel çalışmalara imza atmak istiyoruz” dedi.

YÖRÜK: BÜROKRATİK ENGELLERİ KALDIRCAK PROJELER ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ…

Tapu Kadastro Bölge Müdür Vekili Feridun Yörük, İMSİAD’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bölge müdürlüğü olarak bürokratik engelleri ortadan kaldıracak projeler üzerinde çalıştıklarını kaydeden Yörük, “Türkiye’deki en büyük Tapu Kadastro binasına sahibiz. Kaliteli ve hızlı hizmet vermek için gayret gösteriyoruz. Yakın bir zamanda işlemlerin hızlandırılması adına teknolojik altyapısı sağlam ve güvenliği yüksek bir sistemi hayata geçireceğiz” dedi.